Menu

Olejek koksowy i jego zastosowania w pielęgnacji włosów

olejek-kokosowy.jpgOlejek kokosowy jest doskonałym produktem pielęgnacyjnym. Dba zarówno o włosy, jak i o skórę głowy. Świetnie sprawdzi się w roli maseczki, odżywki lub jako kosmetyk do olejowania. Jeżeli regularnie będziesz go używać, to z pewnością po kilku aplikacjach zauważysz widoczną różnicę. Kondycja twojej skóry głowy i włosów będzie o wiele lepsza niż przed rozpoczęciem kuracji.

Zanim zastosujesz olejek kokosowy, przygotuj się do zabiegu. Kup dobrej jakości olejek, tłoczony na zimno, nierafinowany. Zarezerwuj sobie kilka godzin na olejowanie włosów. Pamiętaj, że im dłużej trzymasz kosmetyk na głowie, tym lepsze efekty osiągniesz. Przygotuj grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, czepek foliowy i ręcznik lub zimową czapkę oraz garnek z wodą i mniejszą miseczkę. Następnie zrób kąpiel wodną. Do garnka z wodą wstaw miseczkę z niewielką ilość olejku kokosowego. Poczekaj aż produkt roztopi się. Potem rozpocznij olejowanie włosów lub zrób maseczkę.

Głęboko odżywczy olejek kokosowy

Olejek kokosowy zawiera wiele kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Składniki te z łatwością przenikają do wnętrza włosów, dogłębnie je pielęgnując. Dlatego produkt ma właściwości odżywcze, nawilżające i regenerujące. Głowę dokładnie umyj, a włosy pozostaw do wyschnięcia; nie używaj suszarki. Kiedy olejek kokosowy roztopi się, wetrzyj go w pasemka, a następnie rozczesz grzebieniem. Na włosy załóż czepek i ręcznik lub czapkę. Odczekaj około 30 minut; w tym czasie wszystkie składniki zawarte w olejku powinny przedostać się do cebulek i wewnętrznych struktur włosów. Po upływie tego czasu głowę umyj delikatnym szamponem. Jeśli chcesz, możesz zastosować niewielką ilość olejku kokosowego na same końcówki włosów.

Olejek kokosowy na kołtuny i splątane pasemka

Masz długie lub kręcone włosy? Jeżeli tak, to pewnie każdego ranka zmagasz się z kołtunami i splątanymi pasemkami. Olejek kokosowy ułatwi ci szczotkowanie i modelowanie fryzury. Zanim rozczeszesz lub ułożysz pasemka, nałóż niewielką ilość podgrzanego kosmetyku. Pamiętaj, że dawka powinna być bardzo mała – w przeciwnym razie mogłabyś przetłuścić włosy. Następnie wyszczotkuj pasemka grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

Olejek kokosowy vs łupież

Olejek kokosowy doskonale poradzi sobie z łupieżem. Produkt ma właściwości łagodzące, antyseptyczne i bakteriobójcze. Jeśli chcesz mieć zdrową skórę głowy i piękne włosy, regularnie stosuj olejek kokosowy. Tuż przed snem włosy umyj delikatnym szamponem. Roztopiony olejek kokosowy wmasuj przy nasadzie włosów i w skórę głowy, załóż czepek foliowy i ręcznik, a rankiem ponownie umyj głowę. Twoja fryzura będzie piękniejsza, a skóra głowy złagodzona i pozbawiona łupieżu.

Olejek kokosowy a farbowanie włosów

Co ciekawe, olejek kokosowy świetnie sprawdzi się jako baza do farbowania włosów. Nie dość, że zabezpieczy pasemka przed wysuszającymi składnikami farb, to do tego utrwali kolor włosów. Do wybranego przez ciebie produktu koloryzującego wlej niewielką ilość olejku kokosowego. Postępuj tak, jak zaleca producent twojej farby do włosów. Do mycia głowy zastosuj delikatny szampon, bez zawartości SLS. Na zakończenie zabiegu na głowę załóż czepek foliowy i pozostaw na noc. Rankiem twoja fryzura będzie przepiękna.

Olejek kokosowy na porost włosów

Dzięki olejkowi kokosowemu włosy stają się dłuższe, grubsze i mocniejsze. Witaminy i minerały zawarte w tym produkcie odżywiają włosy i skórę głowy oraz regulują pracę gruczołów łojowych. Jeżeli chcesz, aby twoje włosy rosły w zawrotnym tempie, olejek kokosowy wmasuj w skórę głowy. Masaż nie tylko przyspieszy wchłanianie składników zawartych w produkcie, ale do tego poprawi krążenie krwi i zrelaksuje. Następnie na włosy załóż czepek i pozostaw na noc. Rano nie musisz myć głowy – olejek całkowicie wchłonie się.

Olejek kokosowy zregeneruje zniszczone włosy

Olejek kokosowy zregeneruje rozdwojone końcówki i odbuduje uszkodzone pasemka. Ochroni włosy przed działaniem promieni słonecznych i innymi szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Wystarczy, że niewielką ilością produktu spryskasz kosmyki i rozczeszesz je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.